Kiralık Refrakter Mikseri / Mortar Mixer for Rent

Refrakter mikserleri, refrakter karışıtırıcılar, harç karıştırıcılar, refrakter harç mikserleri veya refrakter harç karıştırıcılar, sektördeki refrakter malzeme üreticilerine, refrakter tuğla ve beton üreticilerine özel imal edilmektedir. Mevcut bulunan refrakter üretim tesislerine veya yeni üretime geçecek tesislere uygun ihtiyaç profili tasarlanıp, imal edilir. Kullanım yerine göre çeşitli özelliklerde ve kapasitelerde olan refrakter mikserleri, üreticinin reçetesine uygun hammaddeleri karıştırarak homojen bir yapıya gelmesini sağlamaktadır. Islak veya kuru refrakter malzeme çeşitlerini, aynı zamanda da düzensiz şekil ve boyutlardaki refrakter malzemeleri karıştırırlar.

Refrakter Mikserlerinin bakımı aksatılmaması gerektiği gibi çokta kolay ve güvenli bir şekilde temizliği tamamlanabilmektedir. Refrakter malzeme homojen bir yapıya geldikten sonra mikser içinde bekletilmemelidir çünkü harç her saniye daha sert bir kıvama gelecek ve refrakter mikserini tekrar devreye almak hem makineye zarar verecektir hem de malzemeyi mikserden boşaltmak zorlaşacaktır. Karışım tamamlanıp harç boşaltıldıktan sonra öncelikle makine elektriği devre dışı bırakılmalı ve mikser kazan tabanı ve duvarları tazyikli su ile yıkanmalıdır. Uzun yıllar güvenli bir kullanım için bunun gibi kullanıcı dostu bilgiler dikkate alınmalıdır.

Şirin Makina, 2021 yılı itibariyle müşterilerine kiralık refrakter mikser hizmeti verebilmektedir. Mevcutta bulunan Şirin Makina imali harç mikserlerini müşterilerinin hizmetine günlük kiralayabilmektedir. Kiralık harç mikseri hizmeti ile refrakter üreticileri, günlük ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilir, işi bittikten sonra geri iade edebilir ve yalnızca kullandığı gün kadar ücretini ödeyebilir.

Makine satın alımına ihtiyaç duymayan firmalar için oluşturulan kiralama sistemi ile ilgili daha fazla bilgi-fiyat-destek için bizi arayabilir veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

———————————————————————————————————————————————————–

Refrakter Mikserleri / REFRACTORY MIXERS

Refrakter mikserleri veya refrakter karışıtırıcılar sektördeki refrakter malzeme üreticilerine, refrakter tuğla ve beton üreticilerine özel imal edilmektedir. Mevcut bulunan refrakter üretim tesislerine veya yeni üretime geçecek tesislere uygun ihtiyaç profili tasarlanıp, imal edilir. Kullanım yerine göre çeşitli özelliklerde ve kapasitelerde olan refrakter mikserleri, üreticinin reçetesine uygun hammaddeleri karıştırarak homojen bir yapıya gelmesini sağlamaktadır. Islak veya kuru refrakter malzeme çeşitlerini, aynı zamanda da düzensiz şekil ve boyutlardaki refrakter malzemeleri karıştırırlar.

Refrakter Mikserlerinin bakımı aksatılmaması gerektiği gibi çokta kolay ve güvenli bir şekilde temizliği tamamlanabilmektedir. Refrakter malzeme homojen bir yapıya geldikten sonra mikser içinde bekletilmemelidir çünkü harç her saniye daha sert bir kıvama gelecek ve refrakter mikserini tekrar devreye almak hem makineye zarar verecektir hem de malzemeyi mikserden boşaltmak zorlaşacaktır. Karışım tamamlanıp harç boşaltıldıktan sonra öncelikle makine elektriği devre dışı bırakılmalı ve mikser kazan tabanı ve duvarları tazyikli su ile yıkanmalıdır. Uzun yıllar güvenli bir kullanım için bunun gibi kullanıcı dostu bilgiler dikkate alınmalıdır.

Şirin Makina, üretimini uzun yıllardır yapmış olduğu refrakter harç karıştırma mikserleri ile yurtiçi-yurtdışı refrakter sektöründe ve demir-çelik sektöründe güveninden ve kalitesinden asla ödün vermeden, her geçen gün üretimine daha yeni teknolojiler kazandırarak devam etmektedir. Üretim yelpazemizi genişleterek devam ettiğimiz refrakter mikseri çeşitlerimiz, müşterilerimizin taleplerine en uygun hizmeti verebilmek ve uzun yıllar kullanıcı dostu olmak için tasarlanmaktadır. Karıştırılacak refrakter harcı için farklı özelliklerde üretimini yaptığımız mikserler, kullandığımız yüksek kalite aşınma sacları ile güçlendirilmiş, özel imal ettiğimiz yine aşınmaya dirençli mikser bıçaklarımız ile de gerçek anlamda homojen bir karışım sağlamaktadır. Hidrolik sistemli kumanda kontrolü ile harç boşaltma, İş güvenliğine uygun emniyet switchleri, mikser iç aydınlatması, Su girişi ve Su sayacı, Harç karıştırma için bigbag’e uygun doldurma menholü ile donanımlı mikserlerimiz, sektör ihtiyacını karşılamak için en kısa sürede en uygun hizmeti vermektedir.

Standart özelliklerdeki mikserlerimizin yanı sıra, talep doğrultusunda kazan ölçüleri, motor gücü, boşaltma yüksekliği veya ekstra platform gibi değişken veriler özel mühendislik ekibimiz sayesinde projelendirilip firmaya özel imalat yapılabilmektedir.

Şirin Makina Refrakter Mikserleri;

                     1) Refrakter Pan Mikseri

                     2) Alttan Tahrikli Refrakter Mikseri

                     3) Yatay Refrakter Mikseri

                     4) Refrakter Tandiş Mikseri

                     5) Refrakter Rotating Mikseri

Mikser çeşitlerimizi daha iyi incelemek, karıştırma videolarını izlemek ve daha detaylı bilgiye erişebilmek için “Ürünler” ve “Videolar” kısmına girebilir ya da doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

———————————————————————————————————————————————————–

Refrakter Anker/Ankor/Ankraj İmalatı

Refrakter ankerleri kullanılacak ısıya ve dayanıma bağlı olarak paslanmaz çubuk veya sac metallerinden imal edilmektedir. Yüksek ısıya ve aside dayanıklı olan refrakter ankerleri uygulanacak zemine göre ve dökülecek malzeme kalınlığına göre çeşitli boyutlarda ve kalitelerde seçilmektedir. Bunun yanı sıra en çok tercih edilen anker/ankraj kaliteleri AISI 310 ve AISI 304 olarak bilinmektedir.

AISI 304 kalite paslanmaz çelik veya EN normuna göre 1.4301, günümüzde en sık tercih edilen ve yaşantımızın her noktasında bulabileceğimiz paslanmaz çelik konumundadır. Çok yüksek ısının gerekmediği alanlarda hem maliyet açısından hem de fiyatına karşın üstün performansından dolayı kullanıcı tarafından çokça tercih edilmektedir. Yaklaşık 870 °C’ye kadar ısıya dayanıklı olup, birçok kaynak metoduna uygundur. Kaynaktan sonra tavlama işlemi gerektirmez, ancak iç yapı bozulabilir. Büküme uygun bir çeliktir.

AISI 310 kalite paslanmaz çelik veya EN normuna göre 1.4845, paslanmaz çelik sınıfının içinde ısıya ve yüksek sıcaklığa en dayanıklı malzemelerden biridir. Bunun yanı sıra sert bir yapıya sahip olan AISI 310, yüksek sıcaklığın hakim olduğu ocaklarda, fırınlarda ve kazanlarda kullanılmaktadır. İçerisindeki karbon miktarı azaldıkça kaynak yapılabilirliği artar ve düşük karbonlu formu ise AISI 310S olarak adlandırılır. 1100 °C’ye kadar sürekli kullanımda dahi dayanımını sürdürmektedir. Büküme uygun bir çeliktir.

Anker uygulamalarında birinci ve en önemli etken malzemenin müşteri tarafından istenilen şekilde olması ve imal edilirken talep edilen kalınlığından ödün vermemiş olmasıdır. İmal edilecek ankerin çubuk halinden daha sert ve dayanımı yüksek olması için dalgalı şekilde bükümü gerçekleştirilmektedir. Refrakter Ankeri’nin imali ve bükümü sırasında malzemede meydana gelebilecek tolerans dışı bir deformasyon, uygulama sırasında veya daha sonrasında kopma gibi problemlere yol açabilmektedir. Bunu önlemek için günümüz teknolojisinden faydalanmak ve üretim kalıplarının her daim yenilenerek imalatta kullanılması gerekmektedir.

Şirin Makina, kendi ithal ettiği AISI 310S ve AISI304 kalite paslanmaz çelikleri ve CNC Çubuk bükme makinesi ile, Ø5mm-Ø6mm-Ø8mm-Ø10mm-Ø12mm refrakter ankeri imalatında minimum malzeme deformasyonu ve yüksek hassasiyet ile çok adetli üretimde dahi aynı ölçülerde ürün hizmetini sunmaktadır. Üretimde teknolojiyi yakalayarak, kaliteli üründe uygun fiyatlarla hizmet sunan Şirin Makina, refrakter ankeri imalatında Türkiye’nin önde gelen birçok demir-çelik fabrikalarına ve refrakter firmalarına hizmet vermektedir.

———————————————————————————————————————————————————————————

Malzeme Üretimi

Refrakter malzeme üretimi, üretim yöntemine bağlı olarak değişiklik gösteren bir husustur. Refrakterler; polimer reçine, oksit tozu ve ince grafit tabakaları gibi çok sayıda farklı malzemeden oluşur. Bu malzemeleri refrakter haline getirmek için kullanılan iki temel yöntem vardır. Bunlar; füzyon döküm ve toz prosesidir. Her iki üretim metodunda da amaç, termal dayanımı azaltmadan ekonomik bir performans elde etmektir. Bu metotları ayrı ayrı değerlendirecek olursak:

Beton Refrakterler

Betonlar kuru, granüller halinde refrakter karışımları olup yapım yerinde su ile karıştırılarak kalıplar yardımıyla uygulanırlar. Özellikle şekilli malzemelerin yapımı için çok uygundurlar. Demir çelik endüstrisi, dökümhaneler, rafineriler ve petrokimya sanayi, enerji üretim tesisleri ve çimento endüstrisinde geniş kullanım alanları vardır. Fırın örümü, brülör çevreleri, potalar, baflelar, kapılar, kemerler, kapaklar ve bacalarda ana malzeme olarak kullanılırlar.

Daha Fazla Oku