Refrakter Mikserleri / REFRACTORY MIXERS

Refrakter mikserleri veya refrakter karışıtırıcılar sektördeki refrakter malzeme üreticilerine, refrakter tuğla ve beton üreticilerine özel imal edilmektedir. Mevcut bulunan refrakter üretim tesislerine veya yeni üretime geçecek tesislere uygun ihtiyaç profili tasarlanıp, imal edilir. Kullanım yerine göre çeşitli özelliklerde ve kapasitelerde olan refrakter mikserleri, üreticinin reçetesine uygun hammaddeleri karıştırarak homojen bir yapıya gelmesini sağlamaktadır. Islak veya kuru refrakter malzeme çeşitlerini, aynı zamanda da düzensiz şekil ve boyutlardaki refrakter malzemeleri karıştırırlar.

Refrakter Mikserlerinin bakımı aksatılmaması gerektiği gibi çokta kolay ve güvenli bir şekilde temizliği tamamlanabilmektedir. Refrakter malzeme homojen bir yapıya geldikten sonra mikser içinde bekletilmemelidir çünkü harç her saniye daha sert bir kıvama gelecek ve refrakter mikserini tekrar devreye almak hem makineye zarar verecektir hem de malzemeyi mikserden boşaltmak zorlaşacaktır. Karışım tamamlanıp harç boşaltıldıktan sonra öncelikle makine elektriği devre dışı bırakılmalı ve mikser kazan tabanı ve duvarları tazyikli su ile yıkanmalıdır. Uzun yıllar güvenli bir kullanım için bunun gibi kullanıcı dostu bilgiler dikkate alınmalıdır.

Şirin Makina, üretimini uzun yıllardır yapmış olduğu refrakter harç karıştırma mikserleri ile yurtiçi-yurtdışı refrakter sektöründe ve demir-çelik sektöründe güveninden ve kalitesinden asla ödün vermeden, her geçen gün üretimine daha yeni teknolojiler kazandırarak devam etmektedir. Üretim yelpazemizi genişleterek devam ettiğimiz refrakter mikseri çeşitlerimiz, müşterilerimizin taleplerine en uygun hizmeti verebilmek ve uzun yıllar kullanıcı dostu olmak için tasarlanmaktadır. Karıştırılacak refrakter harcı için farklı özelliklerde üretimini yaptığımız mikserler, kullandığımız yüksek kalite aşınma sacları ile güçlendirilmiş, özel imal ettiğimiz yine aşınmaya dirençli mikser bıçaklarımız ile de gerçek anlamda homojen bir karışım sağlamaktadır. Hidrolik sistemli kumanda kontrolü ile harç boşaltma, İş güvenliğine uygun emniyet switchleri, mikser iç aydınlatması, Su girişi ve Su sayacı, Harç karıştırma için bigbag’e uygun doldurma menholü ile donanımlı mikserlerimiz, sektör ihtiyacını karşılamak için en kısa sürede en uygun hizmeti vermektedir.

Standart özelliklerdeki mikserlerimizin yanı sıra, talep doğrultusunda kazan ölçüleri, motor gücü, boşaltma yüksekliği veya ekstra platform gibi değişken veriler özel mühendislik ekibimiz sayesinde projelendirilip firmaya özel imalat yapılabilmektedir.

Şirin Makina Refrakter Mikserleri;

                     1) Refrakter Pan Mikseri

                     2) Alttan Tahrikli Refrakter Mikseri

                     3) Yatay Refrakter Mikseri

                     4) Refrakter Tandiş Mikseri

                     5) Refrakter Rotating Mikseri

Mikser çeşitlerimizi daha iyi incelemek, karıştırma videolarını izlemek ve daha detaylı bilgiye erişebilmek için “Ürünler” ve “Videolar” kısmına girebilir ya da doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

———————————————————————————————————————————————————–

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir